Skip to main content

Posts

Showing posts from January 13, 2017

Price Chopper Starting Sunday: FREE & Profitable Annie's Products!

You may want to print these coupons now in case they are nla by Sunday!
{these deals begin on Sunday}

Annie's Organic Yogurt  4 pack - $2.50, buy 2 get $0.02 off per gallon
SAVE 50¢ ON ONE when you buy ONE PACKAGE of any Annie's™ Organic Yogurt
$1/1
+ $0.50/1 Annie's Organic Yogurt saving star ecoupon
= $1

Annie's Organic Yogurt Tubes - $3.50, buy 2 get $0.02 off per gallon
SAVE 50¢ ON ONE when you buy ONE PACKAGE of any Annie's™ Organic Yogurt
$1/1
+ $0.50/1 Annie's Organic Yogurt saving star ecoupon
= $2

Annie's Chocolate Chunk Cookies or Cinnamon Rolls - $3.99, buy 2 get $0.02 off per gallon
SAVE 50¢ ON ONE when you buy ONE PACKAGE of any Annie's™ Baking Products
$1/1
+ $0.50/1 Annie's Baking Products saving star ecoupon
= $2.49 (Annie's Cinnamon Rolls are really good!)

Annie's Mac & Cheese - $1, buy 5 get $0.05 off per gallon
SAVE 50¢ ON ONE when you buy ONE PACKAGE of any Annie's™ Mac & Cheese
$0.50/1
+ $0.50/1 saving star …

Paula's Price Chopper Trip!

4 - PC pastas - $0.49 eachwyb 4 + $0.50/2 from PC mailer = $0.36 each 1 - Meow Mix Brushing Bites cat treats - $1.79, used coupon for free package I signed up for online = FREE 2 - Meow Mix Pate - $0.65 each, used coupon for 2 free I signed up for online = FREE 3 - Dial 8-bar soap - $3.50, used $4.49 ecoupon here + $4.49/3 savingstar + $1/2 saving star ecoupon = $0.17 each 2 - Colgate Toothpaste 6 oz. on sale for $1.50 each, used $1/2 PC e-coupon + (2) Save $0.50 On any Colgate® Toothpaste (3 oz or larger)
= 2 FREE

1 - Yoplait Dippers - $1.79, used PC freebie e-coupon = FREE 2 - Yoplait Yogurt - $0.50, used $0.50/2 printed from Betty Crocker site last week = 2 FREE 4 - Progresso Light Soup - $1, used $1/4 from 1/8 SS + $1/4 saving star ecoupon = $0.50 each 2 - Bugles - $1.00, used SAVE 50¢ ON TWO when you buy TWO BAGS any 3.7 OZ. OR LARGER Chex Mix™, Chex Mix™ Muddy Buddies™, Chex Mix™ Popped™...$0.50/2 saving star ecoupon=$0.25 each 3 - Big G cereals - $1.88 wyb 3, used (1)$0.75/1 …